koperty bezpieczne
Zastosowania

Zastosowanie kopert bezpiecznych AMERSAFE

Koperty i torby bezpieczne są stosowane do przewożenia, przechowywania (depozytu) oraz zabezpieczania (plombowanie) wartości pieniężnych (bilonu, banknotów) oraz innych cennych, tajnych czy poufnych przedmiotów. Oto lista typowych zastosowań dla poszczególnych rozmiarów:

K70 - zabezpieczenie mniejszych ilości pieniędzy, kluczy, pieczęci, drobnej biżuterii, nośników danych (dyskietki, pamięci FLASH, taśmy miniDV), kart kredytowych, kart SIM, przepustek, haseł i instrukcji, próbek materiałów i surowców (w laboratoriach), telefonów komórkowych, oraz innych drobnych przedmiotów;

B5p - zabezpieczenie niewielkich ilości pieniędzy, nośników danych (płyty CD i DVD, kasety VHS), dokumenty wielkości złożonej na pół kartki A4, innych drobnych urządzeń i materiałów (podobnie jak K70);

B4p - zabezpieczenie większej ilości pieniędzy, dokumentów w formacie A4 (umowy, kontrakty, oferty, dokumentacja medyczna, dokumenty prawne, umowy o pracę, instrukcje, projekty, wyniki badań, listy płac, polisy ubezpieczeniowe etc), większe przedmioty wartościowe i poufne;

C3p - podobnie jak w przypadku kopert B4p, całe segregatory z dokumentacją, przedmioty wartościowe i poufne o większych wymiarach;

Torba 9,3 kg - do przewozu bilonu oraz innych ciężkich przedmiotów wartościowych i tajnych, zbiorczo mniejsze koperty bezpieczne z zawartością;

Torba 15 kg - podobnie jak torba 9,3 kg (większa pojemność i wytrzymałość), dodatkowo możliwość zabezpieczenia większych przedmiotów (np. komputer notebook, pełnowymiarowy segregator z dokumentami).

bizuteria
Przechowywanie i transport kosztowności i pieniędzy.
akta osobowe
Przechowywanie akt osobowych.
bilon
Przechowywanie bilonu podczas przewozu.
dokumenty
Przechowywanie dokumentów.
ściśle tajne
Przechowywanie poufnych dokumentów, listów czy projektów.
bizuteria
Przechowywanie płyt CD z poufnymi danymi.

Koperty bezpieczne AMERSAFE są szeroko stosowane przez banki, firmy ochrony mienia i osób, sklepy, kancelarie prawnicze, urzędy i instytucje publiczne (m.in. służby specjalne), ale także przez wiele małych i dużych przedsiębiorstwach - w biurach, laboratoriach i jednostkach ochrony.

Koperty i torby bezpieczne AMERSAFE to sprawdzone oraz szeroko stosowane rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa firm i instytucji w Europie.

Koperty bezpieczne AMERSAFE jako element systemu zabezpieczeń

Koperty bezpieczne AMERSAFE są doskonałym produktem wykorzystywanym do jednostkowych działań zabezpieczających. Jednak doskonałe cechy kopert bezpiecznych AMERSAFE uwidaczniają się jeszcze bardziej w przypadku wykorzystania w rozbudowanych systemach zabezpieczeń. Zgodnie z zasadą, że łańcuch jest tak silny jak jego najsłabsze ogniwo, koperty bezpieczne dodają dodatkowe atuty, które wzmacniają system i jego najsłabsze ogniwo - czynnik ludzki.

Oprócz zabezpieczeń, które w oczywisty sposób wzmacniają bezpieczeństwo w transporcie i przechowywaniu depozytów, koperty bezpieczne AMERSAFE dają możliwość wprowadzenia określonych procedur kontrolnych (dzięki zastosowaniu indywidualnej numeracji kopert i kuponów kontrolnych).

Dzięki niepowtarzalnej numeracji każdej pojedynczej koperty możliwa jest dokładna kontrola procesów przepływu przesyłek i kontroli dostępu osób uprawnionych. Również dostęp do samych pustych kopert może być w łatwy sposób kontrolowany i ewidencjonowany.

Koperty i torby bezpieczne AMERSAFE doskonale sprawdzają się w firmach i instytucjach wykorzystujących systemy zarządzania jakością serii ISO.